Zajęcia dodatkowe

Uczymy dodatkowo

Terapia ręki

Pozwala na usprawnianie motoryki małej tj. precyzyjnych ruchów dłoni i palców oraz dostarczanie potrzebnych wrażeń dotykowych. Motoryka mała wpływa na prawidłowy rozwój samodzielności, rysowania i pisania. Ta forma terapii jest niezwykle lubiana przez dzieci. Możliwość aktywnego działania, manipulowania pomocami i różnorodność zadań wzbudzają w dzieciach ich naturalną motywację i ciekawość.  W naszych placówka jest to forma terapii indywidualnej, prowadzanej przez wykwalifikowanych terapeutów.

Zapisz malucha

Terapia logopedyczna

U dzieci z autyzmem mowa rozwija się istotnym opóźnieniem. Dzieci te zwykle nie mówią a przede wszystkim nie potrafią się komunikować. Rozwijanie wszystkich aspektów mowy stanowi kluczowy cel prowadzonych przez nas oddziaływań terapeutycznych.  Logoterapia  prowadzona jest przez wysoko wykwalifikowanych neurologopedów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi ze spektrum zaburzeń autystycznych. W naszych palcówkach terapia logopedyczna ma charakter indywidualny.

Zapisz malucha

Trening umiejętności społecznych

Zajęcia prowadzone w małych grupach. Celem tej formy oddziaływań terapeutycznych jest kształtowanie podstawowych umiejętności społecznych i komunikacyjnych.

Zapisz malucha

Rytmika

Zajęcia prowadzone w małych grupach przez nauczyciela muzyki z wykorzystaniem instrumentów, muzyki i  śpiewu. Dzieci uczestniczą w zajęciach przy wsparciu terapeutów wspomagających. Uczą się przebywania w grupie oraz intensywnie rozwijają umiejętność naśladowania.

Zapisz malucha

Trening jedzenia i czystości

Opanowywanie podstawowych umiejętności życia codziennego dla dzieci z autyzmem jest często dużym wyzwaniem. Korzystając z technik stosowanej analizy zachowań  w tym zindywidualizowanych systemów motywacyjnych skutecznie pomagamy dzieciom opanować umiejętność zaspokajania podstawowych potrzeb fizjologicznych w adekwatny dla wieku sposób. Ćwiczymy także rozszerzanie diety i udzielamy rodzicom instruktażu jak przenosić nabywane umiejętności na teren domu.

Zapisz malucha

Gimnastyka korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna to forma ćwiczeń, gdzie ruch podporządkowany jest w celom terapeutycznym. Na zajeciach wykonywane są ćwiczenia mające bezposredni wplyw na korekcję wad postawy oraz nabywanie prawidłowych nawyków postawy ciała, ćwiczenia wzmacniające siłę mięśni brzucha, grzbietu oraz ćwiczenia wydolnościowo- wytrzymałościowe ze szczególnym uwzględnieniem  ćwiczeń oddechowych.

Zapisz malucha

Opinie rodziców

Przedszkole „Niebieski Domek” cenię przede wszystkim za bardzo profesjonalne i indywidualne podejście do każdego dziecka. Serce z jakim Panie terapeutyki zajmują się dziećmi owocuje dużym zaufaniem dzieci oraz chęcią do współpracy. Kika lat, które mój Syn spędził w „Niebieskim  Domku” zaowocowały bardzo dużymi postępami zarówno w sferze kontaktów społecznych jak i w sferze emocjonalnej i intelektualnej.

Mama Tigrana

„ Niebieski Domek” cenię za to że jest, że powstał, istnieje  i ciągle się rozwija. Cenię za indywidualne, czasem bardzo nieszablonowe podejście do naszego syna i naszej rodziny. Za pomoc dla całej naszej rodziny, za opiekę wykraczającą często poza godziny pracy i za interwencje nawet w Święta. Za pasję i milion pomysłów. Dziękujemy z całego serca całemu zespołowi „Niebieskiego Domku” za odwagę, cierpliwość i niezłomność w pracy z Mateuszem”.

Aneta i Radosław Kozarscy

Niebieski Domek w liczbach

0
DZIECI
0
NAUCZYCIELE-TERAPEUCI
0
ZAJĘCIA DODATKOWE

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress