O nas

 • Typ i rodzaj placówki

  Punkt Przedszkolny/Szkoła Niepubliczna

 • Niebieski domek

  Jesteśmy pierwszą w Płocku placówką o profilu ściśle terapeutycznym stworzoną z myślą o dzieciach z autyzmem i ich rodzinach. Miejsce to, jest dla nas szczególne ponieważ powstało z potrzeby serca i inicjatywy rodziców dzieci z autyzmem.

 • Kwalifikacje

  Nasze przygotowanie merytoryczne i doświadczenie zawodowe pozwala nam co raz lepiej rozumieć specyfikę funkcjonowania dzieci z autyzmem i konieczność tworzenia odpowiednich warunków dla ich uczenia. Stawiamy więc na wykorzystanie sprawdzonych naukowo metod i technik pracy terapeutycznej oraz odpowiednią strukturę i organizację procesu nauczania.

 • Nasz cel

  Wiemy, że aby skutecznie niwelować deficyty rozwojowe wynikające z autyzmu konieczna jest intensywna (wielogodzinna), systematyczna i spójna terapia prowadzona podczas całego pobytu dziecka w przedszkolu w oparciu o indywidualne programy edukacyjno- terapeutyczne.

 • Nasze marzenia

  Naszym marzeniem jest przygotowanie wychowanków do oddziałów integracyjnych. Chcemy aby poprzez intensywną i zindywidualizowaną terapię nasze przedszkole dla wielu maluchów stanowiło przystanek w dalszej drodze edukacji i dalszym rozwoju.

 •  Współpraca z IWRD

  Nasze placówki nieprzerwanie od trzech lat uzyskują rekomendację Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, kluczowego w Europie ośrodka zajmującego się tematyką autyzmu. Posiadana rekomendacja jest wynikiem utrzymywania wysokich standardów prowadzonej terapii, w oparciu o naukowo potwierdzone metody uczenia. Współpraca opiera się o cyklicznie prowadzone superwizje, uczestnictwo w szkolenia i stażach na terenie przedszkola IWRD w Gdańsku.

Zapisz się teraz

NASI TERAPEUCI

Aldona Klekowicka
Aldona KlekowickaPedagog specjalny, certyfikowany terapeuta behawioralny, nauczyciel dyplomowany, współwłaścicielka i dyrektorka placówek
Marta Jasińska
Marta JasińskaPsycholog, terapeuta behawioralny, współwłaścicielka placówek.
Anna Sieradzka
Anna SieradzkaNauczyciel stażysta, certyfikowany terapeuta behawioralny, zajęcia plastyczne, terapia ręki
Karolina Wilińska
Karolina WilińskaNauczyciel kontraktowy, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, nauczyciel języka angielskiego, oligofrenopedagog, certyfikowany terapeuta behawioralny, trener umiejętności społecznych
ZOBACZ WSZYSTKICH TERAPEUTÓW

Opinie rodziców

Przedszkole „Niebieski Domek” cenię przede wszystkim za bardzo profesjonalne i indywidualne podejście do każdego dziecka. Serce z jakim Panie terapeutyki zajmują się dziećmi owocuje dużym zaufaniem dzieci oraz chęcią do współpracy. Kika lat, które mój Syn spędził w „Niebieskim  Domku” zaowocowały bardzo dużymi postępami zarówno w sferze kontaktów społecznych jak i w sferze emocjonalnej i intelektualnej.

Mama Tigrana

„ Niebieski Domek” cenię za to że jest, że powstał, istnieje  i ciągle się rozwija. Cenię za indywidualne, czasem bardzo nieszablonowe podejście do naszego syna i naszej rodziny. Za pomoc dla całej naszej rodziny, za opiekę wykraczającą często poza godziny pracy i za interwencje nawet w Święta. Za pasję i milion pomysłów. Dziękujemy z całego serca całemu zespołowi „Niebieskiego Domku” za odwagę, cierpliwość i niezłomność w pracy z Mateuszem”.

Aneta i Radosław Kozarscy

Niebieski Domek w liczbach

0
DZIECI
0
NAUCZYCIELE-TERAPEUCI
0
ZAJĘCIA DODATKOWE

Galeria

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress