Przedszkole

W naszym przedszkolu oferujemy opiekę nad dziećmi ze spektrum autyzmu. Realizujemy podstawę programową MEN wychowania przedszkolnego. Program zajęć dostosowujemy indywidualnie do potrzeb i możliwości każdego dziecka.

Posiadamy wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, specjalizującą się w pracy z dziećmi z autyzmem. Zapewniamy opiekę terapeutyczną na najwyższym poziomie w warunkach akceptacji, troski i ciepła. Dbamy o to, aby dzieci czuły się pod naszą opieką bezpiecznie. Oprócz intensywnych zajęć terapeutycznych dostarczamy im dużo radości, zabawy, ruchu w gronie rówieśników. Organizujemy  wycieczki, wyjścia do kina, teatru, uczestniczymy w imprezach kulturalnych w ramach integracji.

Niezwykle ważne jest dla nas zintegrowane podejście do każdego z naszych przedszkolaków, więc wspieramy ich rozwój w wielu aspektach. W związku z tym oferujemy szeroki wachlarz zajęć. Ściśle współpracujemy z rodzicami dzieci. Organizujemy cykliczne spotkania oraz udział  opiekunów w zajęciach swoich pociech. Każdy rodzic ma wówczas możliwość obserwować na bieżąco zmiany w rozwoju dziecka, poznać programy terapeutyczne i otrzymać wskazówki. Staramy się również wspierać rodziców poprzez pracę nad zachowaniami lub umiejętnościami, na których zależy rodzicom. Prowadzimy w ramach terapii trening czystości, jedzenia, samodzielności oraz trening umiejętności społecznych.

Dzieci przebywają w przedszkolu 5 godzin dziennie. Początkowo zaczynamy od 1-2-godzinnych pobytów. Potem sukcesywnie wydłużamy czas w przedszkolu. Pobyt jest podzielony na 5 sesji terapeutycznych, w trakcie których maluchy są pod opieką 3-4 terapeutów, co pomaga generalizować zdobyte umiejętności. Podczas sesji każdym dzieckiem indywidualnie zajmuje się nauczyciel-terapeuta. Kiedy przedszkolaki są gotowe – łączymy je w pary i małe grupy oraz wychodzimy cyklicznie na zajęcia do zaprzyjaźnionego przedszkola. Terapeuta wiodący dba o programy dziecka, jego pomoce, karty pracy i kontakt z rodzicami. W razie potrzeb elastycznie dokonujemy zmian w trakcie pobytu dziecka.

Plan dnia:

8.30-9.30  I sesja terapeutyczna

9.30-10.30 śniadanie, II sesja terapeutyczna

10.30-11.30 III sesja terapeutyczna, spacer

11.30-12.30 IV sesja terapeutyczna

12.30 – 13.30 obiad, V sesja terapeutyczna

Zapisz się teraz

NASI TERAPEUCI

Aldona Klekowicka
Aldona KlekowickaPedagog specjalny, certyfikowany terapeuta behawioralny, nauczyciel dyplomowany, współwłaścicielka i dyrektorka placówek
Marta Jasińska
Marta JasińskaPsycholog, terapeuta behawioralny, współwłaścicielka placówek.
Anna Sieradzka
Anna SieradzkaNauczyciel stażysta, certyfikowany terapeuta behawioralny, zajęcia plastyczne, terapia ręki
Karolina Wilińska
Karolina WilińskaNauczyciel kontraktowy, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, nauczyciel języka angielskiego, oligofrenopedagog, certyfikowany terapeuta behawioralny, trener umiejętności społecznych
ZOBACZ WSZYSTKICH TERAPEUTÓW

Opinie rodziców

Przedszkole „Niebieski Domek” cenię przede wszystkim za bardzo profesjonalne i indywidualne podejście do każdego dziecka. Serce z jakim Panie terapeutyki zajmują się dziećmi owocuje dużym zaufaniem dzieci oraz chęcią do współpracy. Kika lat, które mój Syn spędził w „Niebieskim  Domku” zaowocowały bardzo dużymi postępami zarówno w sferze kontaktów społecznych jak i w sferze emocjonalnej i intelektualnej.

Mama Tigrana

„ Niebieski Domek” cenię za to że jest, że powstał, istnieje  i ciągle się rozwija. Cenię za indywidualne, czasem bardzo nieszablonowe podejście do naszego syna i naszej rodziny. Za pomoc dla całej naszej rodziny, za opiekę wykraczającą często poza godziny pracy i za interwencje nawet w Święta. Za pasję i milion pomysłów. Dziękujemy z całego serca całemu zespołowi „Niebieskiego Domku” za odwagę, cierpliwość i niezłomność w pracy z Mateuszem”.

Aneta i Radosław Kozarscy

Niebieski Domek w liczbach

0
DZIECI
0
NAUCZYCIELE-TERAPEUCI
0
ZAJĘCIA DODATKOWE

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress